Demonstracja wartości – DHV

W tym wpisie przedstawię co powoduje, że dziewczyna jest tobą zainteresowana.

Po pierwsze wartość

Wartość to wszystko to, co zwiększa szansę:

 1. Przetrwania
 2. Reprodukcji
 3. Dobrych emocji i jakości życia (zadowolenia życiem i jego urozmaicenie)

Wartość = Atrakcyjność = Zainteresowanie

Jakie więc mamy składowe:

INNER GAME

Inner game, to inaczej mindset. To atrakcyjne subkomunikacje i twoje przekonania. To co myślisz, jakie masz poglądy. Jest oczywiście bardzo dużo przekonań, które są atrakcyjne, np:

 • jestem wystarczający
 • lubię siebie
 • nie ma znaczenia co inni ludzie o mnie myślą
 • wszystkie dziewczyny mnie uwielbiają

Twoje przekonania będą również wpływać na twoje subkomunikacje i na to jak się zachowujesz i co komunikujesz niewerbalnie, np: zdecydowanie, opanowanie, pewność siebie, męski głos. Więcej na temat innergame i subkomunikacji znajdziesz tutaj: Pierwsze wrażenie przy podejściu do dziewczyny

DOWÓD SPOŁECZNY I PRESELEKCJA

Preselekcja jest dziedziną dowodu społecznego, aczkolwiek nie są one tym samym. Dowód społeczny, to wszystko to co pokazuje, że masz wysoki status w społeczeństwie. To np: pieniądze, mieszkanie, ciekawe życie, poważanie i szacunek u ludzi, znajomości, itd.
Preselekcja natomiast jest to wszystko co pokazuje, że jesteście wybierani przez kobiety jako atrakcyjni mężczyźni w ich życiu.

Preselekcja implikuje dowód społeczny. Przykłady używania w interakcji: zdjęcia z kobietami i social circle robiąc ciekawe czynności, opowiadanie historii, laski w ogóle i wspominanie o nich.

PRZYWÓDCA STADA

Wszystko co implikuje, że jesteś liderem wśród ludzi (alpha male). Rzeczy, które pokazują, że masz autorytet, szacunek wśród ludzi. Nie ważne czy jest to w dużej, czy w małej skali. Przykłady używania w interakcji: przewodzenie, przedstawianie ludzi sobie, podejmowanie decyzji w grupie, kierowanie grupą, branie odpowiedzialności za coś w grupie np. za zabawę, ustawianie się w pozycji autorytetu względem dziewczyny.

OBROŃCA UKOCHANYCH

Wszystko co implikuje, że jesteś w stanie obronić dziewczynę i zapewnić jej bezpieczeństwo(nie tylko fizyczne). Tyczy się to dziewczyny, jej dzieci i ludzi wokół ciebie. Dość trudne do pokazania w interakcji wprost.
Przykłady używania w interakcji:

 • jesteś 2 razy większy od dziewczyny, albo twoi znajomi są w pobliżu i widać że staną w twojej obronie gdy będzie trzeba
 • znasz ochroniarzy i obsługę w klubie
 • znasz sztuki walki lub jesteś w stanie jakoś zaprezentować to, że potrafisz się obronić np. poprzez storytelling
 • nie boisz się konfrontacji z innymi mężczyznami (chodzi o bitwę ram, nie o napierdalanie się)
 • dobrze znosisz presję innych alphamale w twojej interakcji, np. jeśli jej duży kolega zagada do was
 • pokazujesz, że troszczysz się o swoich bliskich np. chodźmy zobaczyć czy u mojego ziomka wszystko w porządku

POSIADANIE STANDARDÓW

Inaczej ewaluacja. Fakt, że jesteś w stanie odejść w każdej chwili. Nie boisz się jej stracić. Chcesz jej, ale nic się nie stanie jeśli jej nie dostaniesz (bycie needy vs posiadanie i realizowanie swojej intencji)

Zastosowanie w interakcji:

 • nie bycie needy, nie staranie się o nią, zachowanie spokoju względem dziewczyny, np: przy shittestach
 • robienie i mówienie rzeczy dla swojej zabawy – self amusement – analogia walenia konia: jak walisz sobie, to nie ważne czy jest tam dziewczyna przy tobie czy nie – i tak dojdziesz i będziesz się czuł dobrze. Jasne, wolałbyś żeby została, ale jeśli odejdzie, to też dojdziesz… polecam post o ewaluacji i intencji

ATRAKCYJNOŚĆ FIZYCZNA

Dobre geny, zdrowie, dobra sylwetka, szeroka rama ciała

Zastosowanie w interakcji:

 • przypadkowe pokazanie swoich zdjęć bez koszulki (zakładając, że wyglądasz dobrze)
 • „przypadkowe”* wtrącanie co teraz robisz, np. własnie wróciłem z treningu
 • prezentacja swoich umiejętności fizycznych, np. pokazujesz lasce dźwignie z BJJ na łóżku, albo filmik z zawodów MMA, siłowni, taniec, itp.
  * W przypadkowym wtrąceniu chodzi o to, żeby albo stworzyć sytuację, w której laska myśli, że to ona jest powodem tego, że pokazujesz jej to (open loop) lub jeśli ona daje ci sytuacje, w której możesz to pokazać, bo wychodzi to z kontekstu interakcji. Jeśli wychodzi, to trochę nienaturalnie, to postaraj się dać jakieś complience hoobs jeśli jest to możliwe, żeby zachować balans inwestycji.

POSIADANIE PASJI, ZAINTERESOWAŃ I MISJI W ŻYCIU

Jeśli żyjesz dla jakiegoś większego od siebie celu patrz: Nelson Mandela, Ghandi, Kobey Brayant.
Jak zapewne widzisz, osoby które posiadają wyższy cel od siebie, zazwyczaj są poważane na świecie i uznaje się je za model do naśladowania.

Zastosowanie w interakcji:

 • mów o swoich pasjach,o tym co lubisz i w czym jesteś dobry
 • mów rzeczy które implikują, że posiadasz misję w życiu, nawet jeśli brzmi to trochę absurdalnie, ja np. mówię laskom, że chciałbym stworzyć własne miasto, w którym ludzie posiadają wysoki poziom świadomości, itp. Wymyśl własne. Jest to ze mną zgodne, bo między innymi uczę medytacji i jestem coachem.

POCZUCIE HUMORU I ZABAWA

Nie muszę tu chyba nic tłumaczyć. Jesli jesteś w stanie być zabawny, podtrzymać ludzi na duchu, to wprowadzi to pozytywną energię do interakcji i da ci dużą wartość. Polecam oglądać znanych komików i uczyć się od nich wzorów na żarty, jak i nauczyć się co bawi ciebie i jak możesz to włożyć do interakcji.

UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Kalibracja, czytanie social ques, game. W ogóle game sam w sobie jest DHV. Jeśli posiadasz wysoką inteligencję socjalną, to znaczy że jesteś dobry w gejmie i na odwrót, a to znaczy, że jesteś bardzo inteligentny itd.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA

Posiadanie własnej wizji rzeczywistości i własnego zdania. Generalnie bardzo podobnie do misji życiowej.
Przyklad: Jezus, Martin L King, Sokrates. Wszyscy ci ludzie posiadali własną wizję rzeczywistości i własne unikalne zdanie i byli w stanie bronić swoich wizji i poglądów nawet za cenę życia. Mimo iż dwóch z nich tą cene zapłaciło, to stali się ikonami, a co za tym idzie zyskali ponadczasową wartość.

Zastosowanie w interakcji:

 • mówienie o swoich poglądach, wizji rzeczywistości. Nie mówię tu o polityce, bo ten temat raczej omijajcie (chyba, że macie moje umiejętności, bo są momenty, w których jest to najlepszy temat ever, np. jeśli chcecie rozdzielić koleżanki poprzez kłótnię w secie 😉 Również pomińcie kwestie wiary
 • wyrażanie własnego zdania

INTELIGENCJA

Znajomość innych języków, specjalizacja w jakiejś dziedzinie np. być top programistą.

Zastosowanie w interakcji:

 • przy przedstawianiu winga (mój ziomek pracuje w IT xD – nie wiem dlaczego ale najebane laski to łykają)
 • mówienie do laski w innym języku. Wystarczy znać parę słów np. po japońsku

Podobne wpisy