Jak sprawić aby odrzucenie już nigdy więcej cię nie dotknęło – Jak poradzić sobie z odrzuceniem

Jak wielu z was było odrzuconym przez dziewczynę?

Jedynym sposobem żeby nie być nigdy odrzuconym byłoby w ogóle nie gadać z dziewczynami, więc pewnie każdy tu był kiedyś odrzucony.

Każdy z was wie jakie to uczucie i większość facetów reaguje na odrzucenie następującymi emocjami: smutkiem, złością, wątpliwością w swoją wartość, negatywnością, apatią… jednym słowem nie mogą sobie poradzić z odrzuceniem.

Też tak reagowałem na odrzucenie. Do czasu…

Przestałem negatywnie reagować na odrzucenie w momencie, kiedy zacząłem wyciągać wnioski na jego temat i totalnie pozbyłem się negatywnych asocjacji z nim związanych. Jak to zrobiłem? W tym poście opowiem ci o tym jak być pewnym siebie i pozytywnym w obliczu odrzucenia, tak żeby już nigdy nie miało na ciebie wpływu.

Odrzucenie, czyli co…

Zacznijmy od tego jaką sytuację dokładnie definiujemy jako odrzucenie. Na ogół wygląda to tak:

 1. Chcesz czegoś od kobiety
 2. Nie dostajesz tego od niej
 3. Asocjujesz niedostanie tego czego chciałeś z brakiem czegoś w tobie
 4. Czujesz negatywne emocje przez uczucie nie bycia godnym, poczucie gorszości, niebycia wystarczającym, itp.

Kiedy już wiemy jak wygląda odrzucenie, to zadajmy sobie pytanie w jakich sytuacjach występuje.
Dwa konteksty odrzucenia:

 1. Od nowych osób np: przy podejściu
 2. Ogólnie w pewnym momencie w interakcji np: w relacji

Teraz kiedy już mamy pełny obraz, przejdźmy do rozwiązania. Podstawą tego, że zostaniesz odrzucony jest to, że chcesz żeby coś się działo po twojemu, a nie inaczej i równocześnie chcesz coś dostać od kogoś (pewną reakcję), więc żeby nigdy więcej nie dostać zlewki wystarczy, że… zaakceptujesz sytuację taką jaka jest.

1. Chcesz czegoś od Kobiety

Po prostu nie walcz z okolicznościami i pozwól im być takimi jakimi chcą być. Skup się na swoich akcjach, a nie okolicznościach.

Nigdy nie będziesz w stanie kontrolować okoliczności bezpośrednio. Nikt nie ma władzy nad rzeczywistością – pogódź się z tym.

Natomiast to co możesz robić, to kreować sprzyjające okoliczności poprzez swoje zachowania, np: ktoś cię atakuje na ulicy, jest to dla ciebie okoliczność, nie zmienisz jej – to już się stało, ale to co możesz zmienić, to to czy będziesz umieć się bić czy nie. Mogłeś poćwiczyć boks i w ten sposób zmieniłbyś okoliczność.

Zamiast próbować dostać jakąś reakcję, zaczniesz inspirować kogoś, żeby dał ci tę reakcje, np:

 • Zły mindset: podchodzisz do dziewczyny i chcesz żeby się śmiała, bo wtedy pomyślisz o sobie, że jesteś zabawny.
 • Dobry mindset: Myślisz o sobie, że jesteś zabawny i podchodzisz do dziewczyny żeby podzielić się tym. Jeśli ona nie chce zabawy, to jej sprawa – więcej dla ciebie.

Przestaniesz chcieć czegoś od kogoś, a zaczniesz dawać zamiast brać.

Zapamiętaj to sobie raz na zawsze

Każdy facet, który jest dobry z kobietami oferuje wartość! Dziewczyny lubią go za to, że tą wartość oferuje. Atrakcyjny facet jest w dostatku pozytywnych emocji i się nimi dzieli z innymi, a pozytywne emocje to wartość.

2. Nie dostajesz tego od niej

Każda interakcja jest rodzajem transakcji na rożnych zasadach i w każdej transakcji muszą być 3 czynniki

 • wartość – coś musi mieć wartość żeby ktoś inny to chciał
 • komfort – musi ufać, że to co dostaje to nie scam i czuć się komfortowo z sytuacją
 • kapitał socjalny – suma wartości i komfortu spełnia standardy obu stron

Jeśli już pierwsze punkty masz za sobą, to możesz zacząć patrzeć na drugą perspektywę. W pierwszym punkcie opisywałem twoją perspektywę względem ciebie, a teraz opisuje perspektywę od strony interakcji i jak do niej podejść.

Rozwiązanie jest proste – przestań być beksą, a zacznij być matematykiem. Interakcja, to bardzo subtelna forma matematyki. Jak obrazy plemienne namalowane palcem vs hiper realistyczny obraz twarzy. Oba są malowaniem, ale mają różne poziomy subtelności.

Interakcja, to matematyka. Żeby dostawać takie reakcje jakie chcesz, musisz nauczyć się odpowiednich wzorów! Niestety w tym poradniku ciężko mi pomówić o tych wzorach, bo całość byłaby za długa. Od tego mamy nasz mentoring – koniecznie go obczaj: https://socialdynamics.pl/mentoring

3. Asocjujesz niedostanie tego czego chciałeś z brakiem czegoś w tobie

Stawanie się lepszym w czymkolwiek zawsze wymaga zmiany perspektywy. Czy byłbyś w stanie trafić na dworzec w warszawie, gdybyś miał mapę z 4 roku p.n.e? Nie, bo na tej mapie dworzec by nie istniał! Tak samo jak na twojej mapie nie istnieje obecnie dostawanie dobrych reakcji.

Masz złą mapę i musisz ją zmienić, bo inaczej nigdzie nigdy nie dojdziesz. Ja dałem ci w tym poście dobrą mapę i pokazałem ci jaką miałeś wcześniej. Teraz zapamiętaj to raz na zawsze – gdybyś znalazł skarb i przysypał go gównem, to czy dalej byłby skarbem? Oczywiście, że tak – musisz tylko umyć go z gówna.

Przez lata społecznych warunkowań, twoja pewność siebie i pozytywność zostały przysypane gównem. To nie twoja wina, że tak się stało, ale twoją odpowiedzialnością jest pozbyć się tego gówna. Pod spodem jesteś geniuszem, jesteś atrakcyjny, jesteś bogiem! Nie ma bogów cudzych przed tobą.

Żyjemy w kraju zdominowanym przez kościół.

Oni mówią „nie miej bogów cudzych przede mną”, zapominając przy tym, że Jezus też mówił o tym, że zostałeś stworzony na wzór stwórcy, więc jesteś bogiem, a skoro jesteś bogiem, to nie powinieneś mieć bogów cudzych przed sobą. Jacy to cudzy bogowie? Opinia społeczeństwa, zasady, które są ci narzucane, czyjeś zdanie, złe emocje… To wszystko cudzy bogowie przed, którymi ostrzegał Jezus.

Wracając do tematu – już teraz jesteś perfekcyjny. Nie ma nic co musisz ulepszyć. Jedyne co musisz zrobić, to pozbyć się ograniczających cię przekonań i nawyków. Tutaj przychodzi na pomoc magia 4 punktu.

4. Czujesz negatywne emocje przez uczucie nie bycia godnym, poczucie gorszości, niebycia wystarczającym, itp.

Negatywne emocje są kluczem! Nic w moim życiu nie dało mi tyle szczęścia i dobrobytu, co negatywne emocje i sytuacje – dlaczego?

Thomas Edison odkrył żarówkę po ponad 11 000 nieudanych próbach. Kiedyś dziennikarz zadał pytanie Edisonowi: „Dlaczego marnuje Pan czas na tyle prób, jeśli wiadomo, że światło świecy jest dla człowieka najlepsze? Dlaczego wciąż próbuje Pan pomimo ponad 5000 nieudanych prób?”Edison odpowiedział: „Młody człowieku, nieprawdą jest, że wykonałem 5000 nieudanych prób, ale faktem jest, że do tej pory odkryłem 5000 sposobów, według których to nie działa! Co sprawia, że jestem o 5000 sposobów bliżej rozwiązania”. Żyjemy w świecie, który kieruje się zasadami yin – yang.

 • element yin negatywny
 • element yang pozytywny

Zawsze na skraju pozytywności czeka negatywność, a na skraju negatywności pozytywność. Nie ma rzeczy negatywnych w naszym życiu, musisz porzucić dualizmy. Tysiące nieudanych prób dadzą ci świetne rezultaty, jeśli cały czas będziesz dążyć do celu. Co w takim razie możesz zrobić?

Po 1, porzuć dualizmy i zaakceptuj, że nasz świat składa się z pozytywnych i negatywnych aspektów. Źródłem twojego cierpienia jest brak akceptacji, więc jedynym sposobem żeby się go pozbyć jest akceptacja.

Po 2, negatywne emocje są dobre. Biorą się ze wzorów w tobie i za każdym razem jak je czujesz możesz się tych wzorów i reakcji pozbyć – użyj okresów głębokiego bólu do eksploracji siebie. Za każdym razem jak czujesz coś negatywnego w sobie pamiętaj, że to nie ty jesteś tą negatywnością tylko ona przytrafia się tobie, a przytrafia się tobie przez twój nawyk.

Uczymy się mówić powtarzając to co mówią nasi rodzice – to jest nawyk. Jak wiemy całe społeczeństwo ma złą mapę, w której negatywność jest normą. Podświadomie ty też tę mapę używasz. Negatywne emocje, to tylko twój nawyk. Negatywność emocji w danym momencie jest prawdziwa, ale ich powód jest iluzoryczny. Żeby się ich pozbyć musisz stać się świadomy i tyle. Połóż się na ziemi i obserwuj co czujesz. Nie oceniaj, użyj negatywności jako okazji do eksploracji siebie.

Na sam koniec dam Ci parę tipów w trakcie interakcji: małe przypomnienie.

 • zlewkę możesz dostać tylko kiedy próbujesz brać – więc skup się na dawaniu
 • skup się na swoich akcjach, a nie jej reakcjach – fakt, że podszedłeś jest super, a nie to jaką reakcję dostałeś
 • złe reakcje to matematyka – naucz się dobrze robić podejście, a dostaniesz dobre reakcje
 • użyj zlewki do zabawy – zrób z sytuacji żart, np: ale mam dużo znajomych na fb/zarabiam dużo pieniędzy, będę smutny – zrób coś co cię rozśmieszy.
 • po zlewce zacznij być świadomy, że nic się nie stało
 • użyj zlewki jako okazji do wyciągnięcia wniosków o interakcji i o sobie
 • prawdziwa pewność siebie przychodzi nie z wygranych, ale z radzenia sobie z przegranymi
 • kiedy dostajesz same zlewki, to dobrą metodą jest podejść tak jakbyś chciał dostać zlewkę i skupić się na zabawie – wtedy zaczniesz oferować zamiast brać
 • od razu jak dostaniesz zlewkę, możesz użyć tej sytuacji żeby otworzyć kolejną dziewczynę

To tyle. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat poznawania kobiet, to zainteresuj się naszym mentoringiem. Możesz przeczytać o nim więcej pod tym linkiem:
https://socialdynamics.pl/mentoring/

ps: koniecznie wbij też na naszą grupę na Facebooku
Pozdrawiam, Kamil z Social Dynamics

Podobne wpisy