ROZGRZEWKA W KLUBIE

Tak często będąc w klubie widzę facetów, którzy podpierają ściany… to bardzo smutny widok. Przyszli podrywać dziewczyny, albo się bawić – nie ma innej opcji. Tylko po to się idzie do klubu. Mimo to nie robią ani jednego, ani drugiego. Zamiast tego szukają rozwiązania w alkoholu.

Gracze nie są lepsi

Najbardziej nieprawdopodobne jest to, że faceci, którzy wiedzą o game, nie są wcale lepsi – oni też stoją smutni w rogu, albo z kuflem w ręku i oparci o ladę ochraniają barmana.

Może zrobią z dwa podejścia i raz na jakiś czas zaliczą jakąś szaloną 7/10

Jak to zmienić?

Jak położyć temu kres? Jak już nigdy więcej nie mieć złej nocy, dobrze się bawić i wychodzić z klubu z dobrą dziewczyną?

Totalną podstawą każdego wyjścia jest rozgrzewka. Ma ona dwa podstawowe zadania:

 1. zdjęcie z ciebie presji socjalnej
 2. przełączenie z logiki na emocje

1. Zdejmowanie presji socjalnej

Zacznijmy od presji socjalnej. Każdy z nas ma pewien mechanizm obronny, który kiedyś miał za zadanie bronić nas przed śmiercią, a teraz zazwyczaj utrudnienia nam życie. Jak to działa? Jest to automatyczny hamulec, który uaktywnia się kiedy nie jesteśmy pewni tego co robimy, albo kiedy nasze zachowanie może być dla nas zagrożeniem, np: nikt nie ma problemu żeby być głośnym na swoich urodzinach. Czuje pozwolenie i wsparcie społeczeństwa. Natomiast kiedy przychodzi policja w trakcie urodzin, to nagle przestajesz być taki pozytywny i pełny ekspresji, bo uczucie zagrożenia zablokowało twoją ekspresję żebyś nie wpędził się w tarapaty.

Natomiast załóżmy, że policja przychodzi, ale jesteś prezydentem, więc masz wyjebane. Wtedy nagle hamulec się nie włącza, a ty dalej pozostajesz taki sam. Weźmy tą sytuację pod mikroskop i popatrzmy na nią z perspektywy tego co zachodzi w umyśle, bo to bezpośrednio przełoży się na to jak pozbędziemy się tego problemu.

 • Przed imprezą (jesteś cicho, hamulec jest włączony czujesz presję)
 • W trakcie (pojawiają się bodźce, które podnoszą twój status itp, zdejmujesz presję, twoja ekspresja się odblokowuje)
 • Przychodzi policja (znów czujesz presję, twoja ekspresja się blokuje)
 • Okazuje się, że jesteś prezydentem (znów czujesz pozwolenie i twoja ekspresja się odblokuje)Ps: jednym z bardzo popularnych sposobów na zdjęcie presji społecznej jest alkohol, aczkolwiek nie polecam tego rozwiązania.

Jaki z tego morał? Taki, że żeby zdjąć z siebie presję, a tym samym odblokować swoją ekspresję, musimy dostarczyć pewne bodźce zewnętrzne i wykreować wewnętrzną sytuację, w której czujemy to co czuje osoba, która ma to pozwolenie. I właśnie to jest zadanie rozgrzewki – przełączenie z logiki na emocje

2. Przełączanie się z logiki na emocje

Drugie zadanie rozgrzewki to przełączanie się z logiki na emocje, czy inaczej z trybu introwersji na tryb ekstrawersji. Każdy człowiek posiada dwa tryby funkcjonowania umysłu:

 1. introwertyczny/logiczny – twoja uwaga jest skupiona na określonym zadaniu. Jesteś skupiony raczej na refleksji aniżeli ekspresji np: kiedy robisz zakupy nie starasz się wyrazić siebie, tylko zrealizować pewien cel.
 2. ekstrawertyczny/emocjonalny – twoja uwaga nie jest skupiona – jest rozluźniona i bardziej zależy ci na ekspresji, aniżeli na realizacji jakiegoś zadania, np kiedy tańczysz, to nie zastanawiasz się kiedy skończę tańczyć, albo jaki jest tego cel. Po prostu to robisz, dla samego faktu robienia tego. Jesteś wtedy bardziej irracjonalny i artystyczny. Skupiasz się na czynności, a nie na celu.

Większość osób, kiedy idzie na imprezę, jest w trybie logicznym. Zaczynają pić alkohol i nagle przełączają się w tryb emocjonalny. Są wtedy pełni ekspresji i radośni – to dlatego, że teraz ich uwaga jest skupiona na ekspresji. My chcemy nauczyć się robić ten przeskok bez alkoholu. Jak to zrobić? Jak pozbyć się presji socjalnej i przyłączyć się z logiki na emocje?

Jak wyluzować bez alkoholu

Oto moja recepta:

 1. Akceptacja
 2. Akceleracja
 3. Zabawa

AKCEPTACJA

Akceptacja oznacza zdjęcie z siebie presji. Dosłownie zdejmij z siebie presję. Nie myśl o wyniku – cokolwiek czujesz, nie możesz z tym walczyć. Po prostu zaakceptuj to i bądź świadomy. Nie staraj się niczego na siłę wywołać, zamiast tego skup się na uświadomieniu sobie jakim nonsensem jest twój strach i przestań inwestować w niego swoją uwagę. Każdy inwestuję w swój strach, broni go za wszelką cenę, zamiast po prostu przyznać się, że się boi i nie wie co z tym zrobić.

Każdy wymyśla milion kolorowych powodów, np ta dziewczyna idzie za szybko, nie jest na tyle ładna, nie mam ochoty itp, przestań inwestować w swój strach, a zniknie. Nie musisz inwestować w brak strachu, on pojawi się naturalnie kiedy będziesz szczery ze sobą.

AKCELERACJA

Podejmuj akcję!!!

Twój umysł szuka dowodów, a nie obietnic – musisz mu je dać. Nie możesz zdjąć z siebie presji, myśląc o zdjęciu presji, bo to sprawia, że znów wchodzisz w pozycję kogoś pod presją.

Przykładowo: jesteś w klubie żeby podchodzić do dziewczyny – to jest twoja intencja. Czujesz presję i po pierwsze walczysz z tą presja, twój self talk jest chaosem. Zamiast po prostu podjąć akcję. Zaakceptuj presję, zamiast z nią walczyć, pozwól jej być i skup się na podejmowaniu akcji.

Analogia wycieczki w górach: większość z nas była kiedyś w górach. Zazwyczaj wejście na szczyt jakiejś góry zajmuje około 3h: 1h narzekania, 1h wyjebania, 1h motywacji.
Na początku narzekasz i nie chce ci się. Potem masz wyjebane. A na końcu zaczyna ci się podobać i zapierdalasz jak wściekły. Tak samo z rozgrzewką.

Podejmujesz akcję, bawisz się, zdejmujesz z siebie presję, potem masz wyjebane. Dalej robisz to samo, aż w końcu nagle czujesz motywację i podejmujesz jeszcze więcej akcji. Warunek jest taki, że cały czas podczas tego procesu musisz tak samo jak w górach podejmować akcję. Twoja perspektywy z czasem się zmienia. Musisz zaufać, że tak się stanie i skupić się na podejmowaniu AKCJI – bez oczekiwań na rezultat (polecam książkę FLOW jeśli chodzi o ten temat).

ZABAWA

Nigdy nie podchodź do dziewczyny z pozycji brania – zawsze oferuj czy to siebie, czy dobrą zabawę. Nigdy nie myśl o wyniku zanim nie będziesz się dobrze bawił/czuł. Skup się na procesie, nie na wyniku. Zamiast myśleć jak dobrze podejść do tej dziewczyny, to po prostu to zrób. Zapomnij o „jak”, a zacznij po prostu działać. Nie jest ważny wynik. Nie teraz – teraz jedyne co jest ważne, to dobra zabawa.

Dopóki się zastanawiasz i wahasz przed podejściem do dziewczyny, dopóty nie powinieneś skupiać się na wyniku. Dopiero kiedy masz wyjebane i już gadasz z jakąś dziewczyną dla zabawy przez jakiś czas i podoba ci się, dopiero wtedy masz myśleć o wyniku, a nie kiedy zaczynasz interakcję!!!

To tak jakby twoja dziewczyna chodząc z tobą na randki myślała ile na tym zarobi, jakie prezenty dostanie. Postaw się w sytuacji dziewczyny. Czy na jej miejscu fajnie by było jakby jakiś typ podchodził do ciebie i chciał od ciebie czegoś na samym początku interakcji? Zawsze zadaję sobie pytanie co mogę zrobić żeby było zabawnie, żeby się dobrze bawić. Podejmuj akcję dla samego podjęcia akcji, bo czemu nie? W końcu po to wyszedłeś do klubu!!! Żeby gadać z dziewczynami!

Zamiast wybierać „o ta jest ładna, a ta nie”, to gadaj z każdą. Dlaczego twierdzisz, że jakaś dziewczyna nie zasługuje na dobrą zabawę? Prawda jest taka, że po prostu sam się dobrze nie bawisz i robisz to na siłę. Jeśli nie potrafisz bawić się z brzydką laską, nie będziesz potrafił bawić się z ładną. Nie musisz z nią spać, ale naucz się dobrze bawić z każdym. To tyle jeśli chodzi o rozgrzewkę

Trzymaj się i miłych ng ❤

Podobne wpisy